Манчестър Сити надигра Брюж и на “Етихад”

Манчестър Сити
23:55, 03.11.2021
Чете се за: 01:57 мин.

Манчестър Сити победи Брюж с 4:1 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Преди 2 седмици “гражданите” категорично надделяха над съперника си с 5:1 като гост. Днес точни за победителите бяха Фил Фодън, Риад Марез и резервите Рахим Стърлинг и Габриел Жезус, а Джон Стоунс си отбеляза автогол.

В 14-ата минута на срещата удар на Жоао Кансело се отби от дясната греда на противниковата врата. В следващата атака именно португалецът отправи прострелно центриране по земя, засечено от Фил Фодън на задна греда за 1:0.

В ответната атака равенството бе възстановено. Джон Стоунс си отклони топката в собствената си врата след игра с глава.

След паузата шампионът във Висшата лига си върна преднината в 54-ата минута. Риад Марез засече с глава центриране на Жоао Кансело, правейки резултата 2:1. Брюж е любимият опонент на алжиреца в надпреварата. Срещу тях той има 6 гола.

В 69-ата минута Рахим Стърлинг замени Риад Марез и само 3 минути по-късно се разписа след подаване на Илкай Гюндоган.

Другата резерва Габриел Жезус бе точен в добавеното време, за да оформи крайния резултат - 4:1.

Другият мач от групата между Пари Сен Жермен и Ред Бул Лайпциг завърши при резултат 2:2.

Манчестър Сити заема лидерската позиция с актив от 9 пункта. Брюж остава последен без точки.