Манчестър Сити не срещна проблеми по пътя си към четвъртфиналите на ФА Къп

23:55, 28.02.2023
манчестър сити срещна проблеми пътя четвъртфиналите къп

Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите в турнира за ФА Къп, след като се справи безпроблемно с 3:0 като гост срещу втородивизионния Бристол Сити в среща от петия кръг на надпреварата.

"Гражданите" на Хосеп Гуардиола започнаха много мотивирано двубоя и още в началните секунди удар на Калвин Филипс се отби от напречната греда на вратата на домакините.

Така се стигна до 7-ата минута, когато Рияд Марез достави отлично подаване по земя за Фил Фодън и младият английски национал не сбърка от близка дистанция, за да даде аванс на своя тим.

След този гол шампионите на Англия трябваше да чакат до 74-ата минута, за да удвоят аванса си, а това отново стори Фодън, чийто изстрел този път бе и отклонен от бранител на домакините.

В 81-ата минута пък Кевин Де Бройне се разписа с прецизен удар от дистанция, с който оформи и крайното 3:0 в полза на Сити.

По този начин "гражданите", които вече елиминираха Челси и Арсенал в хода на турнира продължават да гледат уверено към първи триумф в надпреварата от сезон 2018/19 насам, а кой ще бъде следващият им съперник предстои да стане ясно в сряда вечер.