Манчестър Сити обърна ПСЖ за седем минути и е крачка по-близо до финала

09:36, 29.04.2021
Чете се за: 00:55 мин.
манчестър сити обърна псж седем минути крачка близо финала

Отборът, воден от Хосеп Гуардиола, спечели с 2:1 като гост срещу Пари Сен Жармен и взе ценен аванс след първия сблъсък между двата тима от 1/2 финалите на Шампионската Лига.

Мачът на "Парк де Пренс" беше с две лица, тъй като в началото домакините определено стояха по-добре на терена, но след почивката "гражданите" изцяло диктуваха събитията.

Силният старт на ПСЖ даде резултат след четвърт час игра, когато Маркиньос бе оставен непокрит в наказателното поле при подаване от ъглов корнер и капитанът на парижани с глава откри резултата.

До почивката играчите на Маурисио Почетино продължиха да действат по-добре, като не даваха никакви шансове на гостите да създадат възможности за гол.

През втората част обаче ситуацията коренно се промени и Сити заигра по-агресивно и така се стигна до 64-та минута, когато Кевин Де Бройне опита фалцово центриране, което обаче подмина всички футболисти и влетя в мрежата на Кейлор Навас.

До голяма степен костариканския страж носеше вина за това попадение, тъй като не прецени летежа на топката.

Само седем минути по-късно пълният обрат стана факт, след като гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Рияд Марез се нагърби с изпълнението, а при неговия удар се разкъса стената на ПСЖ, което направи безпомощен Навас за втори път.

Този развой допълнително изнерви парижани, които започнаха да действат доста по-грубо и това доведе до червен картон на Идриса Гей, който извърши грубо нарушение срещу Илкай Гюндоган.

Реваншът на "Етихад" е след седмица, 4 май.