Манчестър Сити отпразнува титлата с минимален успех над Челси

23:59, 21.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.
манчестър сити отпразнува титлата минимален успех челси

Отборът на Манчестър Сити отпразнува подобаващо спечелването на третата си поредна титла във Висшата лига, побеждавайки с 1:0 като домакин Челси в среща от предпоследния 37-и кръг.

Преди началото на срещата лондончани демонстрираха своето уважение към домакините, правейки им шпалир по повод гарантирането на златните медали в първенството, което стана факт още вчера след загубата на Арсенал от Нотингам Форест.

Единственото попадение в срещата на "Етихад" пък реализира Хулиан Алварес в 12-ата минута с прецизен диагонален изстрел от средна дистанция.

Двайсетина минути преди края на редовното време аржентинецът отново прати топката във вратата на Челси, но този път голът му бе отменен след намеса на ВАР, която маркира игра с ръка на Рияд Марез в хода на атаката.

Загубата гарантира на отбора на Франк Лампард място във втората половина в края на сезона, което ще бъде най-лошото класиране за "сините" от сезон 1995/96 насам.

В ранните двубои за деня Уест Хям победи с 3:1 у дома Лийдс, което остави "белите" на две точки от спасителния бряг преди последния кръг, докато Брайтън надигра със същия резултат вече изпадналия Саутхямптън и си гарантира историческо първо участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.