Манчестър Сити отстрани Нюкасъл от Купата на Англия с голове на Бернардо Силва

"Гражданите" продължават защитата на трофея.

Манчестър Сити
21:47, 16.03.2024
Чете се за: 01:05 мин.

С два гола на Бернардо Силва Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия по футбол.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха инициативата през целия мач и заслужено продължават битката за трофея.

Бернардо Силва откри резултата в 13-ата минута след рикошет в крака на Джамал Лоселс.

Сити удвои преднината си след половин час игра, когато отново португалецът се разписа и отново след рикошет, този път в главата на Свет Ботман.

След почивката "гражданите" продължиха да диктуват събитията на терена, като Доку имаше възможност да вкара трети гол, но вратарят на гостите Дубравка спаси.

По-рано днес Ковънтри отстрани Уулвърхямптън, а утре са другите два четвъртфинала Манчестър Юнайтед - Ливърпул и Челси - Лестър.

"Домашен арест" за обвинения за катастрофата на пътя Бургас - Средец, при която загина жена
Черноморец победи Рилски спортист с кош в последната секунда на полуфиналите за Купата на България