Манчестър Сити отстрани Тотнъм от Купата на Англия с първия си гол на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм"

"Гражданите" продължават защитата на трофея си

23:58, 26.01.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Нейтън Аке Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Тотнъм с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на Купата на Англия. Нейтън Аке отбеляза победния гол в края на двубоя.

Оскар Боб изпрати топката в противниковата врата още в 4-ата минута на първото полувреме на стадион "Тотнъм Хотспър" в Лондон, но голът бе отменен заради засада.

През втората част "гражданите" търсеха победата далеч по-активно от "шпорите", като трудът им се отплати в 88-ата минута. Нейтън Аке бе точен след разбъркване при ъглов удар.

Това е първи гол за възпитаниците на Хосеп Гуардиола на този стадион в шестия двубой между двата състава.

В ранните мачове сблъсъкът между Челси и Астън Вила завърши при нулево равенство.

През първото полувреме на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон първото положение бе на сметката на "вилъните". Джордже Петрович спаси удар на Юри Тилеманс. Гол на Дъглаш Луиз пък бе отменен поради игра с ръка.

Лондончани също застрашиха противниковата врата, но Емилиано Мартинес бе на ниво. Вратарят на бирмингамци отрази изстрели на Нони Мадуеке и Коул Палмър.

След почивката възпитаниците на Унай Емери създадоха по-чистите положения, но стражът на "сините" изби удар на Мати Кеш, за да запази вратата си суха.

Двубоят ще бъде преигран на стадион "Вила парк" в Бирмингам.

Другите мачове, играни по същото време също завършиха при равенства. Срещата между Шефилд Уензди и Ковънтри завърши при резултат 1:1, а Бристол Сити и Нотингам Форест не успяха да си отбележат голове.