Манчестър Сити победи новия тим на Ериксен и дръпна с 12 точки пред Ливърпул

манчестър сити победи новия тим ериксен дръпна точки ливърпул
23:18, 09.02.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Английският шампион Манчестър Сити постигна лесен домакински успех с 2:0 срещу тима на Брентфорд в двубой от 24-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" откриха резултата в края на първото полувреме. Грешка при изнасянето на топката от страна на Серхи Канос в половината на гостите позволи на Рахийм Стърлинг да отнеме и да нахлуе в наказателното поле, където бе повален със шпагат от Мадс Рурслев. Главният арбитър Дарън Ингланд посочи бялата точка, а Рияд Марез реализира в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Давид Рая.

Крайният резултат в срещата оформи Кевин Де Бройне в 69-ата минута. Вратарят Рая подаде топката на Стърлинг, английският национал нахлу в пеналтерията и стреля, а стражът на Брентфорд спаси, но при добавката белгиецът Де Бройне реализира по земя в долния ляв ъгъл на вратата.

В класирането съставът на Пеп Гуардиола продължава да е убедителен лидер с 60 точки, на 12 пункта преднина пред втория Ливърпул, който е с два мача по-малко.

Тимът на Брендфорд, който се подсили с датчанина Кристиан Ериксен, заема 14-ото място в таблицата с 23 спечелени точки.