Манчестър Сити продължава с победите в Шампионска лига след успех над Йънг Бойс

Ерлинг Холанд изпъкна за победителите с две попадения

23:55, 25.10.2023
Чете се за: 02:27 мин.
Манчестър Сити Мануел Аканджи Родри

Манчестър Сити се наложи над Йънг Бойс с 3:1 в мач от 3-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Ерлинг Холанд изпъкна за победителите с две попадения.

През първото полувреме на стадион "Ванкдорфч в Берн "гражданите" имаха отлични възможности да поведат в резултата, но Антони Рачопи впечатли с редица спасявания. Вратарят на домакините отрази изстрели на Джереми Доку, Джак Грийлиш и Родри.

След почивката възпитаниците на Хосеп Гуардиола все пак стигнаха до гол. След изпълнение на корнер стражът на швейцарците спаси удар с глава на Рубен Диаш, но Мануел Аканджи бе точен при добавката.

Играчите на Рафаел Вики възобновиха равенството само 4 минути по-късно. Мешак Елия изравни с елегантно прехвърлящо отиграване извън наказателното поле, което премина над главата на Едерсон.

Носителят на трофея от Шампионска лига върна аванса си в срещата в 67-ата минута. Шампионът на Англия получи дузпа за нарушение на Мохамед Али Камара, а Ерлинг Холанд се разписа от 11-метровия наказателен удар.

Хулиан Алварес също се надяваше да запише името си сред голмайсторите, но негов гол бе отменен след намесата на ВАР заради игра с ръка.

Не след дълго обаче Ерлинг Холанд удвои головата си сметка в двубоя с удар в горния десен ъгъл, подпечатал успеха за тима му,

Манчестър Сити заема лидерската позиция в класирането с пълен актив от 9 точки. Йънг Бойс дели 3-ото място с Цървена звезда, като двата отбора имат идентични показатели.

В друг мач от групата РБ Лайпциг победи Цървена звезда с 3:1.