Манчестър Сити пропиля два гола аванс и взе само точка от двубоя срещу Кристъл Палас

20:19, 16.12.2023
манчестър сити пропиля два гола аванс взе точка двубоя кристъл палас

Манчестър Сити допусна още една грешна стъпка във Висшата лига, след като не успя да победи като домакин състава на Кристъл Палас в среща от 17-ия кръг на първенството.

На стадион "Етихад" срещата завърши при резултат 2:2, но "гражданите" определено могат да съжаляват, тъй като имаха два гола преднина.

Джак Грийлиш преди почивката и Рико Люис направиха така, че в 54-ата минута футболистите на Пеп Гуардиола да имат преднина от 2:0, която със сигурност не предвещаваше последвалия развой на двубоя.

Жан-Филип Матета намали пасива "орлите" на 1:2 с гол в 76-ата минута, а отново той спечели дузпа в добавеното време на мача, която Майкъл Олисе превърна в гол за крайното 2:2 и така нанесе точка за своя тим.

В класирането Манчестър Сити остава на 4-а позиция с актив от 34 точки, изоставайки на три от лидера Ливърпул, докато Кристъл Палас заема 15-ото място със 17 пункта.

Атлетик Билбао удари Атлетико Мадрид и се доближи само на две точки от зона "Шампионска лига"