Манчестър Сити разгроми Уулвс за 21-а поредна победа

11:13, 03.03.2021
Чете се за: 00:42 мин.
Европейски футбол
манчестър сити разгроми уулвс поредна победа

Намиращият се в страхотна серия отбор на Манчестър Сити надви у дома Уулвърхемптън с 4:1 в среща от английската Висша лига, играна на „Етихад“.

„Гражданите“ поведоха в 15-та минута, когато Риад Марез подаде остро в наказателното поле, където Леандер Дендонкер си отбеляза автогол.

В края на първата част Аймерик Лапорт ликува след попадение от близка дистанция, но голът му бе отменен поради положение на засада след намесата на ВАР.

Малко след изтичането на час игра Конър Коуди възстанови паритета с единствения точен удар в мача на „вълците“, които не издържаха и рухнаха в заключителните десетина минути, допускайки три гола.

Първо, Габриел Жезус върна преднината на домакините, а в края отново бразилецът и Марез оформиха крайния резултат.

Така, възпитаниците на Пеп Гуардиола продължават да маршируват към титлата след 21-ия си пореден успех във всички турнири, изравнявайки клубния си рекорд от 28 последователни мача без загуба от април-декември 2017.

Тимът води с 15 точки пред градския съперник Манчестър Юнайтед, с мач повече, преди неделното дерби между двата тима на „Етихад“ в неделя.

Уулвс са 12-и с 34 пункта, като отстъпиха за първи път в последните си пет двубоя в Лигата. В следващия кръг техен съперник е Астън Вила.

COVID-19 спря Мария Мицова от участие в Базел
Румен Радев на Шипка: Властта се опита да постави под карантина националната ни памет