Манчестър Сити с грешна стъпка у дома срещу Саутхямптън

19:51, 18.09.2021
Чете се за: 01:42 мин.
манчестър сити грешна стъпка дома саутхямптън

Действащият шампион във Висшата лига на Англия Манчестър Сити загуби две точки при домакинството си на Саутхямптън, след като двата тима завършиха наравно 0:0.

Срещата на "Етихад" може и да не предложи голове, но със сигурност основна вина за това има системата ВАР.

Тя първо се намеси в средата на втората част, за да отмени дузпата, отсъдена в полза на "светците", за нарушение на Кайл Уокър.

В добавеното време на срещата Сити все пак стигна до гол, но и тук ВАР излезе на преден план, след като маркира засада на английския национал.

Така, "гражданите" прибавиха само 1 точка към актива си, който вече наброява 10 и засега им отрежда 2-то място във временното класиране.

За Саутхямптън пък това беше четвърто равенство през кампанията, като отборът от южния бряг все още очаква първата си победа през кампанията. За момента "светците" са 15-ти.

Междувременно, Ливърпул надигра с класическото 3:0 у дома състава на Кристъл Палас и временно оглави еднолично класирането с 13 пункта.

Точни за успеха бяха Мохамед Салах, Наби Кейта и Садио Мане, за когото това бе гол №100 с екипа на "червените".

"Продължаваме промяната" - новият политически проект на Кирил Петков и Асен Василев