Манчестър Сити се измъчи срещу Уулвърхмяптън

Английският шампион трябваше да трепери до последните секунди за победата с 2:1.

Джон Стоунс, Манчестър Сити
18:29, 20.10.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Английският шампион Манчестър Сити трябваше да трепери до последните секунди при гостуването си на Уулвърхмяптън, когато защитникът Джон Стоунс вкара за победата с 2:1.

"Вълците" откриха резултата още в седмата минута, когато Нелсон Семедо подаде на Йорген Ларсен, който вкара с удар в долния ляв ъгъл.

В 33-ата минута хърватският национал Йошко Гвардиол изравни, като получи топката в наказателното поле и без да се колебае, отправи удар в горния десен ъгъл на вратата - 1:1.

"Гражданите" имаха превъзходство след почивката, но така и не стигаха до победното попадение. То все пак дойде в петата минута на добавеното време на мача. Тогава Джон Стоунс вкара с глава след изпълнение на корнер, а съдията Крис Кавана призна попадението, след като дълго гледа повторение на ситуацията на ВАР.

Манчестър Сити излезе временно на първо място в класирането, докато Уулвярхямптън остана на последната позиция.

Исторически избор, белязан от руска намеса: Молдовците гласуват на референдум за членство в ЕС и за президент