Манчестър Сити стигна до нова рутинна победа над Йънг Бойс в Шампионска лига

Ерлинг Холанд впечатли с два гола за "гражданите"

23:51, 07.11.2023
Манчестър Сити Ерлинг Холанд Нейтън Аке Матео Ковачичи Джак Грийлиш

Манчестър Сити победи Йънг Бойс с 3:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Ерлинг Холанд впечатли с два гола за "сините".

Гостите издържаха до средата на първото полувреме, когато "гражданите" получиха дузпа за нарушение на Сандро Лаупер в краката на Матеуш Нунеш. Ерлинг Холанд откри резултата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

В добавеното време н първата част възпитаниците на Хосеп Гуардиола покачиха аванса си. Фил Фоудън проби в наказателното поле по десния фланг и с фалцов удар в далечния ъгъл направи резултата 2:0.

След почивката носителят на трофея от Шампионска лига продължи да бележи. Ерлинг Холанд удвои головата си сметка в двубоя с красив удар извън наказателното поле.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 53-ата минута, когато виновникът за дузпата Сандро Лаупер получи втори жълт картон и бе изгонен.

Манчестър Сити остава на върха в група "G" с пълен актив от 12 пункта. Йънг Бойс се смъкна до последното място в подреждането с 1 точка. В другия мач от групата РБ Лайпциг победи Цървена Звезда с 2:1.