Ерлинг Холанд впечатли с два гола за "гражданите"
Манчестър Сити победи Йънг Бойс с 3:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Ерлинг Холанд впечатли с два гола за "сините".
Гостите издържаха до средата на първото полувреме, когато "гражданите" получиха дузпа за нарушение на Сандро Лаупер в краката на Матеуш Нунеш. Ерлинг Холанд откри резултата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.
В добавеното време н първата част възпитаниците на Хосеп Гуардиола покачиха аванса си. Фил Фоудън проби в наказателното поле по десния фланг и с фалцов удар в далечния ъгъл направи резултата 2:0.
След почивката носителят на трофея от Шампионска лига продължи да бележи. Ерлинг Холанд удвои головата си сметка в двубоя с красив удар извън наказателното поле.
Гостите останаха с човек по-малко на терена в 53-ата минута, когато виновникът за дузпата Сандро Лаупер получи втори жълт картон и бе изгонен.
Манчестър Сити остава на върха в група "G" с пълен актив от 12 пункта. Йънг Бойс се смъкна до последното място в подреждането с 1 точка. В другия мач от групата РБ Лайпциг победи Цървена Звезда с 2:1.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Милан отново тържествува в Дерби дела Мадонина след геройства на Пулишич и Менян
Европа отговори на американския план за мир в Украйна със собствен модифициран вариант - вижте го
Масирани руски удари с дронове взеха 4 жертви и раниха 17 души в Харков
Тридневна стачка в Белгия: Засегнати са общественият транспорт и летището в Брюксел