Манчестър Сити триумфира във финала на световното клубно първенство в Джеда

"Гражданите" победиха шампиона на Южна Америка Флуминензе с 4:0.

манчестър сити триумфира финала световното клубно първенство джеда
22:26, 22.12.2023

Манчестър Сити спечели титлата от световното клубно първенство. На финала в Джеда, Саудитска Арабия, английският тим нямаше проблеми и победи шампиона на Южна Америка Флуминензе с категоричното 4:0.

Хулиан Алварес откри резултата 40 секунди след началото на срещата. Удар на Фил Фоудън доведе до втория гол. При него топката се отклони в Нино и попадението бе записано като автогол на бразилеца. Фоудън стигна до своя гол в 72-а минута, а Алварес се разписа за втори път в мача две минути преди края на редовното време.

"Гражданите" станаха четвъртият английски отбор, който триумфира на турнира на континенталните клубни шампиони. За бразилските тимоте това е шесто поражение на финал. Флуминензе и Манчестър Сити за първи път участваха в надпреварата.

Съветът за сигурност на ООН прие резолюция за оказване на по-голяма помощ на населението в Газа
Роналдо отбеляза гол, а Ал-Насър победи Ал-Етифак с 3:1