Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия

00:02, 26.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
манчестър сити вкара четири брайтън остава полпозиция борбата титлата англия

Манчестър Сити стигна до своята четвърта поредна победа във Висшата лига, след като в отложена среща от 29-ия кръг надигра с категоричното 4:0 като гост Брайтън.

Успехът изкачи "гражданите" на втората позиция в подреждането със 76 точки, на една зад лидера Арсенал, който обаче има и мач повече. В същото време "чайките" заемат 11-ото място с 44 пункта.

Тази вечер на своя "Амекс" обаче те бяха тотално надиграни от състава на Пеп Гуардиола, който излезе напред в резултата в 17-ата минута, когато Кайл Уокър центрира отдясно, а Кевин Де Бройне засече атрактивно с глава, за да даде аванс на Сити.

Малко по-малко от десет минути след този епизод гостите вече имаха аванс от два гола, като този път Фил Фоудън стреля от пряк свободен удар, а след рикошет в гърба на съперников състезател топката влетя във вратата на Брайтън за 2:0.

Още преди почивката отново Фоудън се възползва от грешка на при изнасянето на топката на домакините и с прецизен изстрел по земята направи аванса на манчестърци класически.

През второто полувреме Манчестър Сити съумя да стигне и до още едно попадение чрез Хулиан Алварес, който оформи крайното 4:0, прекъсвайки головата си суша в първенството, която датираше от края на месец януари.

Реал Мадрид отново не даде шансове на Баскония и Милър-Макинтайър и е много близо до място във Финалната четворка