Манчестър Сити запази аванса пред Ливърпул след успех в Бърнли

Манчестър Сити
18:57, 02.04.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Манчестър Сити победи Бърнли с 2:0 в мач от 31-вия кръг на Висшата лига. Кевин де Бройне и Илкай Гюндоган бяха точни през първата част.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола започнаха срещата ударно с гол в 5-ата минута. Кевин Де Бройне откри резултата с удар в наказателното поле. Халфът има 8 гола и 3 асистенции в последните си 13 мача.

Илкай Гундоган оформи крайния резултат в 25-ата минута. Германецът стреля от движение, за да подпечата успеха на "гражданите". Полузащитникът отбеляза своя гол №34 в английския елит и се превърна в най-резултатния германец в надпреварата. Досега постижението бе на името на бившия играч на Арсенал Месут Йозил.

Емерик Лапорт също постави рекорд. Защитникът изигра своя мач № 100 в надпреварата и записа 82-ра победа. Бранителят е футболистът с най-много победи в първите си 100 мача.

След почивката Габриел Жезус стреля в лявата греда.

Шампионите са единственият отбор, който не е губил точка от губеща позиция през сезона.

Манчестър Сити е лидер в класирането с актив от с актив от 73 пункта, с точка повече от Ливърпул. Бърнли се намира на предпоследната 19-а позиция с 21 точки.

Останалите резултати с начален час 17:00 часа:

Брайтън - Норич 0:0
Лийдс - Саутхемптън 1:1
Уувърхемптън - Астън Вила 2:1
Челси - Брентфорд 1:4

Денков: Щом Андрей Гюров е защитил легитимно доктората си, по-нисшите степени не се оспорват