Манчестър Юн се възползва от единствената грешка на Атлетико, за да избегне загуба в Мадрид

атлетико мадрид
22:49, 23.02.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Испанският шампион Атлетико (Мадрид) и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига.

"Рохибланкос" откриха резултата в 7-ата минута чрез нападателя Жоао Феликс, който с глава засече центриране на Ренан Лоди в наказателното поле на "червените дяволи", топката се отби в страничния стълб и влетя в мрежата зад Давид Де Хеа за 1:0.

Гостите от Манчестър изравниха резултата с единствения си точен изстрел в срещата. В 80-ата минута Бруно Фернандеш пусна извеждащ пас по земя към резервата Антони Еланга, бранителят на "дюшекчиите" Рейнилдо Мандава се подхлъзна, което позволи на 19-годишния Еланга да нахлуе в наказателното поле и с хладнокръвен изстрел да изравни, пращайки кълбото в далечния ъгъл на Ян Облак.

Реваншът е във вторник, 15 март, от 22 часа българско време.