Манчестър Юнайтед и Лестър поделиха точките на "Олд Трафорд"

Фред Манчестър Юнайтед
21:27, 02.04.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Двубоят между Манчестър Юнайтед и Лестър от 31-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 1:1. Келеши Ихеаначо откри резултата, а Фред изравни.

През първото полувреме Каспер Шмайхел се справи с изстрелите на домакините на стадион "Олд Трафорд".

След почивката Джеймс Мадисън проби по левия фланг и центрира към Келеши Ихеаначо, който бе точен след удар с глава.

В ответната атака Каспер Шмайхел спаси удар на Бруно Фернандеш, но изби топката в краката на Фред. Бразилецът изпрати топката в опразнената врата за 1:1 в своя мач № 100 с екипа на "червените дяволи".

Келеши Ихеаначо пропусна добра възможност, след като се озова сам срещу Давид Де Хеа. Испанецът пък спаси със сетни сили удар с глава на Уесли Фофана.

Джеймс Мадисън изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено заради нарушение срещу Рафаел Варан в хода на атаката.

Манчестър Юнайтед заема 6-ата позиция в класирането с актив от 51 точки. Лестър се намира на 9-ото място в подреждането с 37 пункта.