Манчестър Юнайтед и Тотнъм завършиха 2:2 в дербито на 21-вия кръг на Висшата лига

В класирането Тотнъм е пети с 40 точки, а Манчестър Юнайтед е на седмо място с 32.

манчестър юнайтед тотнъм завършиха дербито вия кръг висшата лига
20:37, 14.01.2024
Чете се за: 03:00 мин.

Манчестър Юнайтед и Тотнъм приключиха при равенство 2:2 в дербито на 21-вия кръг на Висшата лига на Англия.

Двубоят на "Олд Трафорд" бе изключително открит през почти всичките си 90 минути и двата отбора можеха да вкарат и много повече голове, но нападателите им направиха сериозни пропуски.

Резултатът бе открит още в третата минута, когато Расмус Хойлунд с мощен удар с левия крак не остави шансове на вратаря на Тотнъм Гулиелмо Викарио.

Попадението даде инициатива на домакините, но Тотнъм успя да изравни в 19-ата минута с един от първите си точни удари в срещата. Ричарлисон скочи най-високо при едно центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата на Андре Онана за 1:1.

В 32-рата минута домакините имаха основателни претенции за дузпа, след като защитникът на лондончани Дестини Удоджи събори в наказателното поле Алехандро Гарначо, но съдиите не уважиха желанието на аржентинския футболист за наказателен удар.

Веднага след това Удоджи се размина и с автогола, след като центриране от левия фланг го хвана неподготвен и той с глава уцели гредата на собствената си врата.

В 40-ата минута Манчестър Юнайтед организира поредната си добра атака през първата част и двойно подаване между Хойлунд и Маркъс Рашфорд позволи на английския национал да се разпише за 2:1.

В добавеното време на първата част Тотнъм можеше отново да изравни, но Кристиан Ромеро стреля с глава право в напречната греда след ново центриране от корнер.

Тотнъм все пак стигна до 2:2 50 секунди след началото на второто полувреме с красиво изпълнение с левия крак на Родриго Бентанкур.

След гола Тотнъм бе много по-активният отбор и до последния четвърт час на мача пропусна няколко много добри шанса за трето попадение чрез Тимо Вернер и Ричарлисон.

В последните минути темпото в играта и за двата отбора спадна и равенството се оказа най-справедливият резултат.