Манчестър Юнайтед изпита затруднения при победата над Нюпорт Каунти в Купата на Англия

Уелският отбор успя да погаси пасив от две попадения, но допусна нови два гола и отпадна от надпреварата

20:28, 28.01.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо Бруно Фернандеш

Манчестър Юнайтед победи четвъртодивизионния Нюпорт Каунти с 4:2 в мач от 4-ия кръг на Купата на Англия. Уелският отбор успя да погаси пасив от две попадения, но допусна нови два гола и отпадна от надпреварата.

"Червените дяволи" поведоха в резултата още в 7-ата минута. Бруно Фернандеш засече с плътен шут от движение подаване в наказателното поле на Антони.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг удвоиха преднината си след още 6 минути игра с гол, идентичен на първия. Този път атаката се разви по десния фланг, където Диого Далот проби и върна кълбото към Коби Мейну, който стреля с едно докосване за 2:0.

Гостите можеха да направят преднината си още по-убедителна, но Алехандро Гарначо стреля в напречната греда.

Домакините намалиха изоставането си в края на първото полувреме на стадион "Родни Парейд" в Нюпорт. Плътен удар на Брин Морис се отби в главата на Лисандро Мартинес и влетя във вратата.

След почивката домакините възобновиха равенството след само 113 секунди игра. Уил Еванс отклони топката при подаване във вратарското поле.

Най-титулуваният отбор в Англия върна аванса си в 68-ата минута. Люк Шоу стреля в гредата, а топката се върна в краката на Антони. Бразилецът бе точен от непосредствена близост.

В добавеното време на двубоя Расмус Хойлунд оформи крайния резултат и подпечата успеха на тима си.

В следващия кръг отборът ще се изправи срещу победителя от преиграването между Бристол Сити и Нотингам Форест.