Манчестър Юнайтед надигра Лутън с голове на Расмус Хойлунд

Норвежкият нападател отбеляза най-ранния гол в историята на "червените дяволи" при гостуване във Висшата лига

Манчестър Юнайтед Расмус Хойлунд Маркъс Рашфорд Алехандро Гарначо
21:40, 18.02.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед потвърди отличната си форма, като се наложи над Лутън Таун с 2:1 при гостуването си в късния неделен мач в първенството.

Тимът на Ерик тен Хаг водеше в резултата с 2:0 още в седмата минута, благодарение на два гола на Расмус Хойлунд, който се превръща във все по-важна фигура за "червените дяволи". Датчанинът се разписа още в 37-ата секунда на двубоя. Това бе най-бързият гол на Юнайтед при гостуване в историята на Висшата лига. Хойлунд стана най-младият футболист в първенството, който вкарва голове в шест поредни мача. Докато домакините се осъзнаят, датският нападател вкара още веднъж, като промени посоката на шут на Алехандро Гарначо с гърди.

Лутън обаче успя да отговори бързо на предизвикателството, като Крис Морис намали на 1:2 в 14-ата минута на срещата след мощен удар с глава.

С контузия терена напусна защитникът на Юнайтед Люк Шоу.

Манчестър Юнайтед постигна пета поредна победа при гостуване, което се случва за първи път от 2020 г. Това бе и четвъртият пореден успех на тима на Тен Хаг, който вече е само на 3 точки от петия в класирането Тотнъм. Лутън остана на 17-а позиция и може да се озове в зоната на изпадащите след края на кръга.

Три сребърни отличия спечелиха Никол Тодорова и Ивайла Горанова на турнир по художествена гимнастика в Будапеща