Манчестър Юнайтед не допусна изненада срещу Гранда

10:39, 16.04.2021
Чете се за: 00:45 мин.
манчестър юнайтед допусна изненада гранда

"Червените дяволи" спечелиха с 2:0 срещу Гранада и така с общ резултат 4:0 продължават похода си към трофея във втория по сила европейски клубен турнир.

Двете попадения паднаха в началото и в края на срещата, като помежду им гостите от Гранада на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на Давид Де Хея. Испанският страж обаче демонстрира своя чудесен рефлекс и така съумя да запази вратата си суха.

Иначе в 6-та минута Единсон Кавани откри резултата на "Олд Трафорд", след като Пол Погба отклони отклони топката към уругвайския нападател, който бе оставен непокрит и от въздуха не остави шансове на стржа на испанския тим за 1:0.

Вторият гол пък дойде в последната минута на редовното време, когато Алекс Телес центрира към Хуан Мата, ала нисичкият испанец се размина с топката. Кълбото обаче се отклони от главата на Хесус Вайехо и влетя за втори път във вратата на Гранада.

Така футболистите на Оле Гунар Солскяер продължават към 1/2 финалите, където ги очакват два двубоя срещу Рома, който пък елиминира тима на Аякс след 3:2 в общия резултат.

Гранада приключва пък своето участие в надпреварата повече от достойно, след като още при дебюта си в Европа, съставът от "Естадио Лос Карменес" достигна до 1/4 финал в Лига Европа.

Мариана Хил: Принц Филип ще бъде изпратен достойно, както живя