Манчестър Юнайтед отпадна от Купата на лигата, Челси се измъкна след дузпи

манчестър юнайтед отпадна купата лигата челси измъкна дузпи
07:15, 23.09.2021
Чете се за: 02:45 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед отпадна от Купата на лигата след поражение от Уест Хям с 0:1 на стадион “Олд Трафорд”. Мануел Лансини отбеляза победното попадение в срещата в самото начало.

В друг мач Челси също не бе убедителен. Лондончани отстраниха Астън Вила едва след изпълнение на дузпи.

Футболистите на Манчестър Юнайтед допуснаха гол рано в срещата. Мануел Лансини даде преднина на “чуковете”, след като засече центриране на десния бек Раян Фредерикс, който се контузи при подаването и бе заменен.

Най-чистото положение за “червените дяволи” бе пред Хуан Мата, който нацели напречната греда.

След почивката Андрий Ярмоленко пропусна да удвои преднината на гостите, след като шутира в лявата греда.

Звездата на домакините Кристиано Роналдо получи почивка и не попадна в състава на Оле Гунар Солскяер, но изглежда това решение на норвежеца не му се отплати, предвид безидейната игра през втората част на тима му.

Играчите на Челси също изпитаха затруднения през първата част. Гостите от Бирмингам пропуснаха по-опасните положения в полувремето, но спасяванията на Кепа Арисабалага запазиха равенството.

След паузата в игра се появи Тимо Вернер, за да изведе “сините” в резултата. Германецът се разписа с глава, след като засече центриране на Рийс Джеймс.

Напълно заслужено “виланите” стигнаха до изравнително попадение в 65-та минута. Камерън Арчър също се разписа след удар с глава. Попадението зарадва дори принц Уилям, който бе на трибуните.

До края на мача положения пред двете врати не липсваха, но благодарение на отлични вратарски намеси се стигна до изпълнение на дузпи.

Ашли Йънг пропусна втората дузпа за своя тим, след като нацели напречната греда. След него изпълнението на Марвелъс Накамба бе спасено от Кепа Арисабалага. Бен Чилуел също пропусна дузпа, но след него Рийс Джеймс бе точен, за да даде успеха на тима си.

Чете се за: 01:10 мин.
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
23:37, 26.04.2024
Владимир Николов: Много усилия и търпение бяха осмислени със спечелената титла
22:26, 26.04.2024
Александър Попов: Сребърните медали не са утеха
22:17, 26.04.2024
Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
Чете се за: 02:05 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
21:23, 26.04.2024