Манчестър Юнайтед пропиля два гола аванс срещу Севиля, като си вкара два автогола

23:57, 13.04.2023
Чете се за: 03:00 мин.
манчестър юнайтед пропиля два гола аванс севиля вкара два автогола

Отборът на Манчестър Юнайтед пропиля аванс от два гола и завърши наравно 2:2 като домакин на Севиля в първи двубой от четвъртфиналите на Лига Европа.

„Червените дяволи“ откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ в 14-ата минута, когато капитанът Бруно Фернандеш пусна остър разсичаш пас към Марсел Забицер в наказателното поле на гостите, халфът на Юнайтед се обърна и стреля, топката рикошира в крака на хвърлилият се на шпагат бранител Маркао и влетя в десния ъгъл на вратата, пазена от Ясин Буну.

Съставът на Ерик тен Хаг удвои преднината си седем минути по-късно. Антони Марсиал изведе Забицер на стрелкова позиция в пеналтерията на испанския тим с дълго разсичащо подаване по земя, австриецът овладя топката отдясно в полето и с прецизен изстрел покрай тялото на стража Буну се разписа за втори път в срещата.

Севиля намали пасива си в 84-ата минута, когато Хесус Навас с дълго меко подаване бе намерен отдясно в наказателното поле на Юнайтед, бившият испански национал центрира остро по диагонал, като топката се отби в крака на Тирел Маласия, а след това и в тялото на вратаря Давид Де Хеа, за да се озове в мрежата.

Тимът на Хосе Луис Мендилибар стигна до изравняване във втората минута от добавените шест на мача, когато Лукас Окампос центрира отдясно в пеналтерията на домакините, Юсеф Ен-Несери засече топката с глава, тя рикошира в главата на Хари Магуайър и влетя в долния десен ъгъл на вратата.

Реваншът е в четвъртък, 20 април, от 22.00 часа българско време на стадион „Рамон Санчес Пусхуан“.

В ранния двубой Фейенорд успя да вземе минимален аванс срещу Рома след победа с 1:0 у дома.

Ювентус взе минимален аванс срещу Спортинг Лисабон, а Байер Леверкузен измъкна едва хикс у дома срещу дебютанта в турнира - Роял Юнион Сейнт Жиола от Белгия.