Манчестър Юнайтед разби Реал Бетис и е на крачка от четвъртфиналите в Лига Европа

манчестър юнайтед разби реал бетис крачка четвъртфиналите лига европа
23:30, 09.03.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна разгромна победа с 4:1 при домакинството си на Реал Бетис в първи двубой от осминафиналите на Лига Европа.

„Червените дяволи“ откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ още в шестата минута, когато Бруно Фернандеш проби по десния фланг и пусна успоредно подаване към Маркъс Рашфорд, който нахлу в наказателното поле на Бетис и с мощен изстрел прати топката в близкия горен ляв ъгъл на вратаря Клаудио Браво.

След малко повече от половин час игра съставът на Мануел Пелегрини възстанови Равенството чрез Айосе Перес, който с изстрел по диагонала отдясно в пеналтерията на домакините прати неспасяемо топката в далечния долен десен ъгъл на стража Давид Де Хеа.

Юнайтед отново повече в 52-ата минута, когато Антони получи топката отдясно на границата на наказателното поле на гостите и с хубав далечен изстрел с вътрешен фалц се разписа в далечния горен десен ъгъл на вратата, пазена от Браво.

Домакините реализираха трето попадение във вратата на севилци шест минути по-късно. Люк Шоу центрира от ъглов удар на границата на вратарското поле, където връхлитащият Бруно Фернандеш с глава се разписа.

Крайният резултат оформи Ваут Вегхорст в 82-ата минута след добавка на изстрел от страна на Скот Мактоминей, който вратарят Браво първоначално отрази.

Реваншът е следващата седмица в четвъртък, 16 март, от 19:45 часа на стадион „Естадио Бенито Вилямарин“.