Марица и ЦСКА започнаха полуфиналите с победи

марица пловдив спечели своята седма купа българия
Снимка: ВК Марица (Пловдив)
20:35, 16.03.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Отборите на Марица Пловдив и ЦСКА записаха победи в първите си полуфинални срещи от волейболния елит при жените.

Миналогодишните шампионки надиграха Варна-ДСК с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:19).

В първия гейм варненки поведоха с 9:7 в зала "ДКС – Младост" във Варна, но последваха пет поредни точки за пловдивчанките, които поведоха в геймовете след 25:22.

Във втората част равенството се запази до резултат 19:19, но серия от нови пет безответни точки наклони везните в полза на гостите.

В третата заключителна част възпитаничките на Борислав Крачанов за пореден път реализираха поредица от пет успешни разигравания, която им осигури комфортен аванс и подпечата успеха им.

Най-резултатна бе капитанката на Варна-ДКС Бояна Андреева с 15 точки.

Другият двубой, игран по-рано днес бе между ЦСКА и Казанлък. Столичанките победиха с 3:2 гейма (20:25, 19:25, 25:15, 25:20, 15:9).

При резултат 11:10 гостите поведоха в първия гейм и контролираха играта до края на частта. По идентичен начин протече и втория гейм в зала "Васил Симов". Именно при резултат 11:10 волейболистките на Казанлък упражниха натиск и не след дълго удвоиха преднината си в геймовете.

Водачеството в резултата бе на страната на "червените" в хода на цялата трета част. Равенството се запази до 19:19 в четвъртия гейм, но "армейките" спечелиха четири поредни точки, преди да затворят частта с нови две безответни успешни атаки.

В тайбрека се стигна до резултат 2:2, след което ЦСКА натрупа аванс и се поздрави с победата след 15:9.

Следващите полуфинални срещи ще се играят на 18 и 19 март от 18.00 часа, като първи е сблъсъкът между Марица Пловдив и Варна-ДСК.

История с продължение: Как баща успя да изведе детето си от Украйна
Агенцията по заетостта започва кампания за намиране на работа на бежанци от Украйна