Марица надви Славия за място на полуфиналите за Купата на България

марица започна категоричен успех защитата титлата нвл
Снимка: ВК Марица (Пловдив)
17:45, 22.01.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Марица Пловдив победи Славия с 3:0 гейма (25:14, 25:12, 25:16) в мач от 1/4-финалите на волейболната Купа на България за жени.

В първата част пловдивчанки наложиха своя натиск и при серия от пет поредни точки изградиха двуцифрен аванс за 16:6, което им осигури гейма. Елена Коларова реализира геймбола за тима си с успешна атака.

Във втората част дойде най-голямата преднина за столичанките при резултат 5:3. Носителите на отличието бързо стигнаха до обрат и изградиха двуцифрена преднина за 19:9. Възпитаничките на Борислав Крачанов поведоха с 2:0 гейма след като затвориха частта с 6 поредни точки, последната от които бе дело на Виктория Коева.

В заключителния трети гейм шампионките изостанаха в резултата, на стартираха със 7 поредни точки. Това бе най-резултатната част за "белите", но след 25:16 домакините заслужено се поздравиха с победата в сблъсъка, игран в пловдивската зала "Сила". Добриана Христоскова подпечата успеха за своя тим.

Най-резултатна бе Силвана Чаушева с 15 точки.

На полуфиналите лидерът във волейболното първенство ще срещне ЦСКА, който победи Берое с 3:0 гейма.