Марица не срещна затруднения за победа №13 в шампионата

авария прекъсна волейболния мач дкс варна марица
Снимка: ВК Марица
19:38, 04.03.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Марица Пловдив победи Перун Варна с 3:0 гейма (25:22, 25:6, 25:18) в отложен мач от 10-ия кръг на волейболния елит при жените.

Първият гейм бе най-оспорван. След серия от пет поредни точки варненки поведоха с 15:8. Шампионките изоставаха с 19:22, затвориха частта след шест безответни точки.

Във втората част възпитаничките на Борислав Крачанов наложиха тотална доминация и реализираха 12 поредни точки, преди да удвоят преднината си в геймовете след 22:6.

В заключителната трета част гостите изоставаха само с точка при резултат 16:17, но домакините отбелязаха пет поредни точки, които им осигуриха комфортен аванс до края на мача и подпечатаха успеха им.

Добрина Христоскова бе най-резултатна от пловдивския тим с 18 пункта.

Марица остава на лидерската позиция в класирането с актив от 13 победи. Перун е последен с 13 загуби.