Марица Пловдив е първият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол за жени

марица пловдив първият полуфиналист турнира купата българия волейбол жени
Снимка: ВК Марица Пловдив
19:23, 16.12.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Марица Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купа България. Носителят на трофея победи Марица 2022 Пловдив с 3:0 гейма (25:10, 25:10, 25:17) гейма. Двубоят се игра в зала "Сила".

Шампионките започнаха ударно мача и поведоха със 7:2, стигна се до 14:5, а след успешна атака на Златина Друмева геймът приключи в полза на Марица 25:10.

Момичетата на Борислав Крачанов стартираха с 8:2 в първия гейм, стигна се до 16:5, а втората част беше взета от носителките на Купата след 25:10.

В третия гейм "жълто-сините" поведоха с 8:5, стигна се до 18:16, а мачът приключи след успешна атака на Златина Друмева за 25:17.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 14 точки, 11 добави Боряна Ангелова, а с 8 се отчетоха Добрина Христоскова и Елена Коларова.

За Марица 2022 Дияна Борисова стана най-резултатна с 5 точки.

По предварителна програма турнирът продължава с финална четворка – полуфинал и финал на 21 и 22 януари 2023 г., но все още не е ясен градът домакин.

Следващият мач на маричанки е на 20 декември, вторник, от 18:00 ч. в зала "Колодрума" срещу турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит Истанбул във втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига и първи домакински.