Марица Пловдив с рутинна победа над Локомотив София

авария прекъсна волейболния мач дкс варна марица
Снимка: ВК Марица
19:30, 19.02.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Марица Пловдив победи Локомотив София с 3:0 гейма (25:17, 25:18, 25:15) в мач от 11-ия кръг на волейболния елит при жените.

Първият гейм завърши с шест поредни гости за пловдивчанки и 25:17. Не след дълго последва нова серия от шест безответни точки, която осигури комфортен аванс на волейболистките на Борислав Крачанов и наклони везните в тяхна полза за крайното 25:18 във втората част. В третия заключителен гейм столичани поведоха с 10:7, но гостите осъществиха поредна серия от шест поредни точки, която има помогна да се поздравят с успеха след 25:15.

Ива Дудова от отбора на победителите бе най-резултатна с 15 пункта.

Марица Пловдив остава лидер в класирането с актив от 10 победи. Локомотив София е 6-и с 2 успеха и 9 загуби.