Ясна е програмата на женският волейболен шампион на България Марица Пловдив в груповата фаза на Шампионската лига за сезон 2023/24. Маричанки попаднаха в група В с отборите на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул), третият в Италия Савино Дел Бене (Скандичи) и унгарския шампион Вашаш Обуда (Будапеща).
Момичетата на Борислав Крачанов ще стартират с гостуване на италианския Савино Дел Бене, следва домакинство на финалиста от миналия сезон в Шампионската лига Еджзаджъбашъ. След това пловдивчанки ще гостуват на унгарския шампион Вашаш. Трите мача ще се играят през ноември.
Следва гостуване в Истанбул на Еджзаджъбашъ през декември. През януари 2024 г. шампионките ще приемат Савино Дел Бене и Вашаш.
Марица отново ще играе домакинските си мачове от Шампионска лига в зала „Колодрума“ в Пловдив. Точните дати и часове ще станат ясни на по-късен етап.
Ето и програмата на Марица в групите на Шампионската лига:
1-ри кръг 7-9 ноември Савино Дел Бене (Скандичи) – Марица (Пловдив)
2-ри кръг 14-16 ноември Марица (Пловдив) – Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул)
3-ри кръг 28-30 ноември Вашаш Обуда (Будапеща) – Марица (Пловдив)
4-ти кръг 5-7 декември Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) – Марица (Пловдив)
5-ти кръг 9-11 януари Марица (Пловдив) – Савино Дел Бене (Скандичи)
6-ти кръг 16 януари Марица (Пловдив) – Вашаш Обуда (Будапеща).
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Националният отбор по волейбол на България започва срещу Украйна на Silesia Cup 2026
Локомотив Новосибирск със Симеон Николов се класира за полуфиналите за Купата на Русия
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
Милена Милотинова призова българите в чужбина: Подкрепете DARA с номер 12 на "Евровизия" тази вечер