Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) не срещна трудности и победи ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:12, 25:12, 25:13) като гост в отложена среща от деветия кръг на Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна. Официален дебют за Марица направи Виктория Коева.
Първият гейм пловдивчанки поведоха с 8:5, стигна се до 16:8, а геймът беше спечелен след 25:12. Втората част отново стартира ударно за момичетата на Лазар Лазаров, които направиха разлика при 8:3, стигна се до 19:6, а след ас на Александра Миланова геймът беше затворен след 25:12.
Третият гейм също беше убедителен в полза на "жълто-сините". Той стартира с 9:5 за шампионките, стигна до 18:12, а Марица спечели двубоя след 25:13.
С успеха маричанки вече са втори със седем победи от седем мача. ДКС Варна е на петото място с 14 точки. Следващият мач на "жълто-сините" е утре отново във Варна срещу Перун (Варна). Двубоят е отложен от осмия кръг на НВЛ и ще се играе в залата ДКС Младост Б, от 14:00 б.в.
Гледайте поредицата "Истории от Олимпийските игри" всяка неделя от 13:15 ч. по БНТ 1
Александър Николов отбеляза 16 точки за първата шампионатана победа на Лубе за годината
Невяна Владинова и Йоанна Ангелова присъстваха на десетото поредно издание на Джимоушън в Цюрих
Йоана Илиева завърши на пето място в надпреварата на сабя жени на Гран При на Тунис
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
Иран се готви за нова нощ на протести, властите със заплахи за смъртни присъди