Марица взе аванс във финалния плейоф срещу ЦСКА и е на само победа от осмата поредна титла

марица взе аванс финалния плейоф цска победа осмата поредна титла
Снимка: Start-photo.bg/ Костадин Андонов
20:09, 24.03.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Марица (Пловдив) поведе с 1:0 победи във финалния плейоф за титлата в Националната волейболна лига. Маричанки победиха ЦСКА (София) с 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:18) в първата среща между двата тима в София. Мачът се игра в зала Васил Симов в столицата.

В първия гейм ЦСКА поведе с 12:10, маричанки обърнаха резултата и поведоха с 21:18, но домакините успяха да вземат първия гейм след 25:22. Втората част домакините поведоха с 6:2, но маричанки обърнаха и поведоха с 18:16, а геймът беше взет от шампионките след 25:23 след сгрешен сервис на Дария Иванова.

В третата част момичетата на Борислав Крачанов поведоха със 7:4, стигна се до 14:14 и 21:21, маричанки обаче направиха страхотна серия в решителния момент и след успешна атака на Симона Димитрова затвориха гейма с 25:21. В четвъртата част ЦСКА поведе с 9:7, домакините поведоха и с 16:13, но пловдивчанки успяха да изравнят – 16:16 и поведат – 18:16 и не изпуснаха водачеството до края след 25:18 успешна атака на Дима Ушева. Така маричанки поведоха с 1:0 победи във финалната серия.

За Марица най-резултатна стана Силвана Чаушева с 24 точки, Симона Димитрова добави 13, а с 11 се отчете Дима Ушева.

За ЦСКА най-резултатна стана Йоана Атанасова и Борислава Съйкова с по 14 точки.

Реваншът е на 27 март, от 17:00 б.в. в зала Сила в Пловдив и при успех маричанки ще вдигнат своята осма поредна титла в НВЛ.