марица записа 125 победа нвл
Снимка: Костадин Андонов / Start-photo.bg
20:47, 04.02.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Шампионът на България Марица (Пловдив) записа 125-а поредна победа Националната волейболна лига.

Марчанки надиграха като гост Славия (София) с 3:1 (25:19, 25:15, 24:26, 25:19) в двубой от 8-ия кръг в първенството в зала "Панайот Пондалов" в София.

Волейболистките на Борислав Крачанов взеха първия гейм с 25:19, а вторият завърши при 25:15. Маричанки загубиха първи гейм при гостуване през този сезон в НВЛ, след като Славия спечели третата част с 26:24. Шампионките приключиха двубоя след 25:19 в четвъртата част.

С успеха Марица събра 24 точки и е убедителен лидер в класирането в редовния сезон, докато Славия е на петото място с 12 точки.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 21 точки, 14 добави Ива Дудова, а с 10 се отчете Силвана Чаушева. За Славия най-резултатна стана Елина Сандолова с 15 точки.

В следващия си мач момичетата на Борислав Крачанов ще гостуват отново в София, но този път на ЦСКА (София). Двубоят е на 11 февруари, от 16.00 ч. българско време в зала Васил Симов в София.

В Германия отглеждат ГМО прасета за трансплантация на сърце на хора
От нашите пратеници: Дипломати от над 10 западни държави бойкотираха откриването на Олимпийските игри