Марин Чилич изхвърли Андрей Рубльов в Мелбърн

15:40, 22.01.2022
Чете се за: 01:47 мин.
Марин Чилич

Марин Чилич се класира за осминафиналите на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open, след като надигра Андрей Рубльов в четири сета – 7-5, 7-6 (3), 3-6, 6-3 за близо 2 часа и 40 минути игра.

Хърватинът, бивш финалист в турнира от 2018, когато отстъпи на Роджър Федерер в пет сета, започна по-добре мача и поведе с пробив и 4-1 гейма. Петият в схемата Рубльов обаче се окопити и върна брейка, преди Чилич все пак да грабне преднина в сетовете след нов брейк в 12-ия гейм.

Втората част мина изцяло под диктовката на сервиращите, като закономерно се стигна до тайбрек, в който хърватинът бе по-солиден и се доближи на сет от място в четвърти кръг.

Марин Чилич дръпна с пробив в третия сет, но от 3-1 в своя полза допусна неочакван срив и след пет поредни гейма, Рубльов намали изоставането си. В четвъртия сет обаче руснакът не успя да се противопостави на по-добре игралия днес съперник и така Чилич се класира за осминафиналите.

Той реализира 24 аса и спечели 85% от точките на първи сервис, като приключи с 55 уинъра и 41 непредизвикани грешки.

В спор за място на четвъртфиналите той ще играе с канадеца Феликс Оже-Алиасим, който по-рано разби Дан Еванс от Великобритания, давайки му само шест гейма.

Боряна Калейн: В София ще се боря за световната титла
10:00, 01.07.2022
Чете се за: 04:50 мин.
Бруно Фернандеш не смята, че Манчестър Юнайтед ще изпусне Роналдо
09:40, 01.07.2022
Кубрат Пулев: Чувствам се страхотно, пътят към световната титла минава през мача с Чисора
09:18, 01.07.2022
Чете се за: 05:37 мин.
Олимпийските шампионски от ансамбъла проведоха мастърклас с деца в София
08:47, 01.07.2022
Михаил Александров: Докато кретаме на едно място, не трябава да искаме резултати от националния отбор
08:15, 01.07.2022
Чете се за: 03:22 мин.