Марин Петков с 2 гола за победата на Левски над Пирин

левски обърна локо софия първа победа ръководството мъри
20:37, 23.10.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Левски победи Пирин с 3:0 в мач от 12-ия кръг на родния елит. Марин Петков бе героят за "сините" с 2 попадения.

Възпитаниците на Мъри Стоилов откриха резултата в 25-ата минута. Марин Петков бе изведен сам срещу противниковия вратар и след като овладя топката с гърди, отправи мощен изстрел за 1:0.

През второто полувреме гостите имаха добра възможност да изравнят резултата, но удар на Станислав Костов се отби от напречната греда в 56-ата минута.

Марин Петков отбеляза втория си гол в 63-ата минута, след като засече топката от непосредствена близост на задна греда.

В 71-ата минута Здравко Димитров пропусна да се разпише. Шутът му попадна в крака на Петър Занев и се отклони в напречната греда.

Крайният резултат бе оформен в 90-ата минута от Билал Бари. Ник Хенгелман не успя да изчисти топката, след като бе преминал границата на наказателното си поле. Топката попадна в краката на мароканеца, който я изпрати в опразнената врата.

Левски заема 8-ата позиция в класирането с актив от 14 пункта. Пирин остава на дъното с едва 8 точки.

Шефът на "Информационно обслужване": Няма изтичане на лични данни при хакерската атака
Андрей Рубльов и Матео Беретини си гарантираха участие във Финалите на АТР в Торино