Вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел проведе среща с посланици на страни извън Европейския съюз.
По време на срещата в резиденция "Бояна" в София Габриел представи приоритетите на външната политика на България, свързани с членството ни в ЕС и НАТО, както и активното участие на страната в международни институции и инициативи.
"Сътрудничеството на три нива - двустранни отношения, регионални партньорства и глобално сътрудничество - играе ключова роля в справянето с настоящите предизвикателства", заяви министър Габриел.
На срещата са обсъдени още стратегическите сектори на сигурността, енергетиката, иновациите и мобилността, където съвместната работа е от съществено значение за намирането на решения.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Пламен Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра