Мария Мицова се класира за третия кръг на сингъл жени на Европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанската столица Мадрид.
Българката записа втори пореден успех на шампионата, след като беше категорична срещу Влада Гинга от Молдова - 21:11, 21:9 за 22 минути.
В спор за място на четвъртфиналите Мицова ще играе срещу номер 8 в схемата Лиане Тан от Белгия.
По-късно днес на двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов излизат в първия кръг срещу Люка Корве и Ронан Лабар от Франция.
В ранните мачове българите записаха победа и загуба.
Асоциацията на българските спортни федерации излезе с призив за спасяване и подкрепа на българския спорт
Руският отбор по художествена гимнастика се оттегли от участие в Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
Кими Антонели даде най-добро време в първата тренировка преди Гран при на Австрия
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк