Мароко тръгна с минимален успех над Гана

19:59, 10.01.2022
мароко тръгна минимален успех гана
Снимка:

Отборът на Мароко надигра с минималното 1:0 съставът на Гана в първия двубой и на двата тима на Купата на африканските нации.

През първото полувреме и двата тима имаха своите шансове да стигнат до гола, но въпреки това почивката дойде при нулево равенство.

Най-добрата възможност за ганайците през втората част дойде в 73-ата минута, когато стражът на Севиля Ясим Боно със сетни усилия изби удар на Пейнтсил.

Десетина минути по-късно пък дойде и моментът на Софиан Буфал, който донесе победата за своя тим. Футболистът на Анже се възползва от лека неточност в отбраната на "черните звезди", която позволи на топката да стигне до него, а той без да се замисля я прати във вратата на Гана за 1:0.

По този начин мароканците оглавиха подреждането в тази група С преди по-късно тази вечер да се изиграе двубоя между отборите на Коморските о-ви и Габон.

Христо Иванов след КСНС: Новината е, че няма новина