Марсилия не успя да се възползва от грешката на ПСЖ, след като загуби от опашкар

марсилия
23:43, 20.02.2022

Отборът на Марсилия допусна изненадваща домакинска загуба с 0:2 от тима на Клермон в двубой от 25-ия кръг на френската Лига 1.

Поражението на "Стад Велодром" не позволи на състава на Андре Виаш-Боаш да съкрати изоставането си от лидера ПСЖ, който отстъпи с 1:3 на Нант.

Гостите откриха резултата в 13-ата минута. Аким Зедадка бе изведен отлично зад отбраната на домакините по десния фланг, нахлу в наказателното поле и върна топката към нахлуващия Мохамед Байо, който с мощен удар се разписа във вратата на Пау Лопес.

Пет минути преди края на редовното време Клермон нанесе решителния си удар. Джейсън Бертомие центрира от ъглов удар в наказателното поле на Марсилия, където Джим Алевина надскочи противников бранител и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на Лопес.

В класирането Марсилия е втори с 46 точки, на 13 точки зад лидера ПСЖ, който е с 59. Клермон пък е 15-и с 27 спечелени точки.