Марсилия обърна Реймс у дома на старта на новия сезон в Лига 1

21:34, 12.08.2023
Чете се за: 01:42 мин.
марсилия обърна реймс дома старта новия сезон лига

Олимпик Марсилия стартира успешното новата кампания в Лига 1, побеждавайки с 2:1 като домакин състава на Реймс в среща от откриващия кръг на френското футболно първенство.

На "Стад Велодром" двубоят определено не стартира по мечтан начин за "бяло-сините", които се оказаха догонващи след само 10 минути игра, когато точен бе Юния Ито.

Марсилци все пак реагираха и в 23-ата минтуа възстановиха равенството чрез Азедин Унахи, който се разписа с удар от дистанция.

До почивката и двата отбора можеха да поведат в резултата, но последователно бяха отменени попадения на Юния Ито за гостите и Витор Оливейра - Витиня за домакините.

В крайна сметка Олимпик Марсилия стигна до трите точки през второто полувреме, когато в 73-ата минута Витиня оформи пълния обрат за своя тим след асистенция на Исмаила Сар.

По този начин 9-кратните шампиони на Франция откриха новия сезон с победа и зарадваха своя наставник Марселиньо, за когото това днес бе първи двубой начело на "фокейците".

Станислав Генчев: След пет мача имаме само две точки, не съм предполагал по-кошмарен сценарий