Мартин Атанасов и Галатасарай продължават с перфектния старт във волейболния шампионат на Турция

"Джим Бом" се справи с градския съперник Истанбул Генчлик Спор с 3:1 в мач от четвърти кръг.

ВК Галатасарай, Мартин Атанасов
Снимка: bgvolleyball.com
23:10, 27.10.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Националът Мартин Атанасов и неговият клуб Галатасарай Сигорта постигнаха четвърта поредна победата в шампионата на Турция. "Джим Бом" се справи с градския съперник Истанбул Генчлик Спор с 3:1 (25:21, 18:25, 25:15, 25:15) в мач от четвърти кръг.

Атанасов игра цял мач и реализира 10 точки (1 ас). Двукратният олимпийски шампион с Франция Жан Патри бе най-резултатен с 18 точки (1 ас, 4 блокади), Виктор Кардосо добави още 14 точки (1 ас).

Бившият канадски диагонал на родния Хебър (Пазарджик) Брадли Гънтър реализира 20 точки за гостите (3 аса, 3 блокади). Иранецът Мортеза Шарифи записа още 15 точки (3 аса).

Галатасарай е лидер с актив от 11 точки (4 победи). Истанбул допусна трета поредна загуба.

В следващия пети кръг Галатасарай приема Халкбанк Анкара на 30 октомври.