След сезиране на главния прокурор Иван Гешев от жители на Пловдив е била разпоредена проверка, която е била извършена от Окръжна прокуратура-Пловдив.
След като тя е приключила са били установени нормативни и фактически разминавания, свързани с липсата на контейнери за смет в квартал "Столипиново".
При проверката са събрани данни и за наличието на множество незаконни сметища в същия район.
С разпореждане на Окръжна прокуратура-Пловдив е била уведомена община Пловдив за предприемане на незабавни действия и изготвяне на план с оглед на осигуряване на нормални битови условия в квартала.

С оглед констатираното от прокуратурата от днес до неделя община Пловдив е предприела мащабни действия за поставяне на контейнери за смет и за цялостно почистване на квартал "Столипиново" в Пловдив, които се извършват и в момента.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
5-тонен генератор пристигна при танкера "Кайрос" за възстановяване на котвената система
Заедно за Коледа: Възрастни хора и украински семейства посрещат празника в Пловдив
Нови дейности по спасяването на танкера "Кайрос", заседнал край Ахтопол повече от седмица
Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт"
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно