Матео Беретини продължава към четвъртфиналите на турнира ATP 250 в Гщаад

За последните осем се класираха още Феликс Оже-Алиасим и квалификантите Густаво Ейде и Куентен Алис.

матео беретини отстрани александър зверев уимбълдън холгер руне пътя григор димитров
22:21, 18.07.2024

Бившият финалист от Уимбълдън Матео Беретини се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей ATP 250 в Гщаад с награден фонд от 579 320 евро. Поставеният под номер 6 италианец се наложи с 6:4, 6:2 срещу Даниел Галан.

Колумбиецът, който се намира на 142-ро място в световната ранглиста, водеше с 4:2 в първия сет, но Беретини направи обрат до 6:4.

Във втората част италианският тенисист не срещна никакви трудности и приключи мача при първата си възможност след 80 минути.

В следващия кръг той ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим. Поставеният под номер 3 канадец победи със 7:6(6), 6:2 Яник Ханфман от Германия.

Вторият в основната схема французин Юго Юмбер отпадна от турнира след поражение със 7:6(2), 2:6, 3:6 срещу квалификанта Густаво Ейде.

На четвъртфиналите в турнира бразилецът ще играе срещу Куентен Алис. Френският представител, който също премина през квалификациите, елиминира представителя на домакините Лукаш Клайн след 6:3, 6:7(7), 6:4.

Българските волейболисти U18 завършиха домашното европейско първенство със загуба