Матиас Фаетон с цял мач при победа на Гваделупа в Лигата на нациите

Играчът на ЦСКА получи жълт картон

Снимка: concacaf.com
08:47, 10.09.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Матиас Фаетон и Гваделупа постигнаха първи успех в КОНКАКАФ Лига на нациите. Играчът на ЦСКА и неговите съотборници надвиха Суринам с 1:0 в мач от втория кръг в група А.

На стадион „Роджър Зами“ в Ле Госие автор на единственото попадение бе Джордан Люьоброне. От своя страна Фаетон изигра пълни 90 минути, за които се отчете с един точен, неточен и блокиран удар. Крилото се представи на ниво при победата на футболистите, водени Джоселин Англома, но получи и жълт картон.

Така играчите на Гваделупа се намират на четвъртото място във временното класиране с 3 точки. Следващият мач за Фаетон и компания е срещу Мартиника.

До минималния успех се стигна в 67-та минута, когато Килиан Бевис подаде на Тиери Аброз. Последният асистира на Джордан Льоборне, който отбеляза за 1:0 и това бе всичко.