Матиас Майер защити титлата си в супергигантския слалом

матиас майер защити титлата супергигантския слалом
07:17, 08.02.2022

Австриецът Матиас Майер защити олимпийската си титла в супергигантския слалом, като спечели златния медал с време 1:19.94 минути в Националния център за алпийски ски в Янцин.

Американецът Райън Кохрън-Сийгъл грабна среброто, финиширайки на 0,04 секунди зад Майер (1:19.98), за да спечели първия си олимпийски медал при едва второто си участие на подобен форум.

Соченият за големия фаворит преди състезанието Александър Омод Килде, който стана 13-и в супергигантския слалом в Сочи 2014 и Пьонгчанг 2018, спечели първото си олимпийско отличие, като финишира за време 1:20.36. Това му отреди бронзов медал.

Матиас Майер не започна много добре представянето си, тъй като имаше подхлъзване още в началото. Разсейването явно се отрази на австриеца. Специалистите разкриха след състезанието, че е допускал грешки, но агресията му се е отплатила, наваксвайки четири десети от секундата във финалната част, за да спечели златото.

Как се разви атрактивното състезание можете да видите тук.

Борусия Дортмунд загря за реванша с ПСЖ с успех над Аугсбург
18:49, 04.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Байерн Мюнхен претърпя поражение при гостуването си на Щутгарт
18:35, 04.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на финала на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
НА ЖИВО: Финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини
Чете се за: 02:35 мин.
Полуфиналните плейофи в НБЛ започват на 7 май със серията между Рилски спортист и Спартак Плевен
16:45, 04.05.2024
Каролина Костова стана вицешампионка на сингъл на турнир от Тенис Европа до 14 г. в Бургас
16:22, 04.05.2024
Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.