ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Маурисио Почетино застава начело на националния отбор на САЩ

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:10 мин.
Спорт

Почетино е без работа, след като напусна Челси по взаимно съгласие по-рано това лято.

маурисио почетино новият треньор челси
Снимка: БТА
Слушай новината

Бившият треньор на Челси и Пари Сен Жермен Маурисио Почетино се е съгласил да стане селекционер на мъжкия национален отбор на САЩ по футбол, съобщиха медиите в страната.

Почетино е без работа, след като напусна Челси по взаимно съгласие по-рано това лято и ще замени Грег Берхалтер, който беше уволнен след лошото представяне на американците на Копа Америка миналия месец.

Според ESPN се очаква Почетино да бъде назначен в близките дни и да поеме отбора за мача срещу Канада в Канзас Сити на 7 септември. Подробностите по сделката му все още не са ясни.

ESPN съобщи, че американският отбор е искал да подпише с бившия треньор на Ливърпул Юрген Клоп, но германецът е отказал предложението.

САЩ се опитват да изградят силен отбор за Световното първенство през 2026 година, на което ще бъдат домакини заедно с Мексико и Канада.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?