Маями отново удари Бостън като гост и вече води с 2-0 във финалната серия на Източната конференция

11:42, 20.05.2023
Чете се за: 01:47 мин.
маями отново удари бостън гост вече води финалната серия източната конференция

Отборът на Маями Хийт се наложи със 111:105 като гост на Бостън Селтикс в мач №2 от финала на Източната конференция на НБА и по този начин си осигури комфортен аванс от 2-0 победи в серията.

За "горещите" това бе втори последователен успех като гост на Селтикс и така те вече се нуждаят от само още две победи, за да си осигурят място в големия финал на НБА за първи път след сезон 2019/20.

В мача рано тази сутрин българско време решителният момент дойде в заключителната четвърта част, когато Маями навакса изоставане от 12 точки, за да стигне до успеха и във втория двубой от серията.

Джими Бътлър бе над всички за победителите със своите 27 точки, 8 борби и 6 асистенции, Кейлъб Партин добави 25 пункта за успеха, а Бам Адебайо завърши с 22.

За домакините от Бостън Селтикс Джейсън Тейтъм се отчете с "дабъл-дабъл" - 34 точки и 13 борби, но в решителните момени именно негови грешки се оказаха фатални за поражението на "келтите".

Финалната серия в Източната конференция се мести за два мача в Маями на 22 и 24 май. Играе се до 4 победи от 7 двубоя.

14-годишно момиче загина в тежка катастрофа на пътя Кубрат – Русе
Радев: Очаквам в понеделник ГЕРБ-СДС да дойдат с изпълнен мандат и състав на кабинет