Мъжкият хокеен турнир в Пекин стартира с успех на олимпийския шампион

мъжкият хокеен турнир пекин стартира успех олимпийския шампион
13:33, 09.02.2022

Руският национален отбор по хокей на лед победи отбора на Швейцария с 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) в откриващия мач от олимпийския турнир в Пекин. Антон Слепишев (20-ата минута) отбеляза единствения гол в срещата.

„Сборная“ за първи път стартира на подобен форум със "суха" мрежа. Вратарят на тима Иван Федотов отрази 33 удара.

Голът падна секунди преди да изтече първата третина. Антон Слепишев прати шайбата към вратата, за да се възползва от изтичащото време, но защитник на швейцарците в опит да изчисти я прати в мрежата за 1:0.

Русия и Швейцария са в група В заедно още с тимовете на Чехия и Дания. Руските хокеисти вече имат в актива си 3 точки, швейцарците - 0. Срещата между чехите и датчаните ще се проведе по-късно днес.

Победителите от трите групи, както и най-добрият отбор сред класиралите се на второ място, ще продължат директно напред за четвъртфиналите. Останалите осем тима ще играят в плейофния кръг за продължаване.

Руският отбор е настоящият олимпийски шампион. В Пьонгчанг „сборная“ победи Германия на финала с 4:3 след продължения.

Чете се за: 01:35 мин.
Челси разби Уест Хям и се изкачи до седмата позиция в подреждането, Брайтън удари Астън Вила и остави интрига в борбата за топ 4
17:56, 05.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Бетис надигра Осасуна като гост и записа важна победа в борбата си за Европа
17:33, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Дара Малинова се окичи с два бронза при девойките от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
16:45, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:50 мин.
Спортният директор на Байерн: Рангник беше един от основните кандидати да води отбора
16:34, 05.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Магдалена Вълкова заслужи бронз при девойките във финала на топка на Европейската купа в Баку
16:14, 05.05.2024
ПСВ Айндховен триумфира за 25-и в историята с титлата в Ередивизи
15:30, 05.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити
15:21, 05.05.2024
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул
14:48, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Българският ансамбъл по художествена гимнастика заслужи злато и бронз във финалите на уредите на Европейската купа в Баку
14:40, 05.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:57 мин.
Разхлабват мерките в София: Учениците се връщат в клас от понеделник, от днес работят дискотеките