Мбапе пропусна дузпа, но след това ПСЖ вкара пет на Монпелие

08:22, 14.08.2022
Чете се за: 02:10 мин.
мбапе пропусна дузпа псж вкара пет монпелие

Отборът на Париж Сен Жармен постигна втора победа от началото на сезона във френската Лига 1, след като надигра с 5:2 у дома състава на Монпелие.

Парижани можеха да поведат в 23-та минута, когато получиха право да изпълнят дузпа, но ударът от бялата точка на Килиан Мбапе беше отразен от стража на гостите Йонас Омлин.

Дори той обаче нямаше какво да стори в 39-та минута, когато след остро подаване на Ашраф Хакими Фалайе Сако прати топката в собствената си врата, давайки по този начин аванс на ПСЖ.

Малко преди почивката Неймар удвои аванса на домакините, а скоро след подновяването на играта отново бразилецът беше точен за 3:0.

Гостите все пак върнаха едно попадение чрез Уахиб Хазири в 58-та минута, но в 69-та Килиан Мбапе се реваншира за пропуска от дузпата, правейки резултата 4:1.

Три минути преди края на редовното време пък Ренато Санчес вкара за 5:1, разписвайки се само минута след влизането си в игра в дебюта си за ПСЖ.

В добавеното време пък Енцо Тчато от тима на гостите реализира още едно почетно попадение за Монпелие, оформяйки крайния резултат в двубоя.

В класирането ПСЖ са лидери с 6 точки след първите два двубоя, докато тимът на Монпелие заема 8-та позиция с три пункта.